Το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Άρη ακολούθησε την υπερβολή του, κάτι απολύτως λογικό για μία ομάδα που βολοδέρνει στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και αναζητά την ψυχολογική του ανάταση.
Ιωνικός, AEK και Λεβαδειακός τα ματς που απομένουν για να ολοκληρωθεί το πρώτο μισό του πρωταθλήματος. Ο ΟΦΗ μπορεί να ανασάνει μέχρι να αρχίσει το Μουντιάλ κι αυτό είναι το σημαντικότερο στοιχείο που βγαίνει από την εμφάνιση στο «Βικελίδης».
Αν εξαιρέσουμε το παιχνίδι με την ΑΕΚ που είναι αντικειμενικά δύσκολο, ο Ομιλος έχει δύο εντός έδρας αποστολές με τις ομάδες που θέλει να... αποφύγει στη βαθμολογία και να τις αφήσει πίσω του.