Ευχάριστα ήταν τα νέα για τον Λιθουανό προπονητή ενόψει Άρη, αφού είδε τον Φιόριν Ντουρμισάι να προπονείται κανονικά και τον πήρε στην αποστολή για το κυριακάτικο ματς της Θεσσαλονίκης. Στην αποστολή βρίσκεται και ο Γιάννης Μπουζούκης που ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού.
Ο Μπιφουμά έμεινε εκτός αποστολής καθώς κρίθηκε ανέτοιμος από τον προπονητή, ενώ ο Αποστολάκης θα είναι στην αποστολή της Κ19.