Μέγα κάζο του ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο, προσπάθησε στο δεύτερο αλλά...

Dr Jekyll και mr Hyde ο -κάκιστος στο πρώτο μέρος ΟΦΗ- και ήττα-πάθημα από τον Ιωνικό με 2-3! Δείτε τα γκολ.

Του Σταύρου Καραΐνδρου

Ένας απαράδεκτος ΟΦΗ που δεν βλεπόταν κατέβηκε στο χορτάρι του Γεντί Κουλέ στο πρώτο ημίχρονο, απέναντι σε έναν Ιωνικό που κάθε του κατεβασιά μύριζε γκολ και το 1-3 με το οποίο γράφτηκε η ιστορία του πρώτου μέρους, μάλλον τιμητικό ήταν για τους γηπεδούχους. Μακράν η χειρότερη εφετινή εικόνα του Ομίλου, μία ομάδα χωρίς όρεξη και κίνητρο, με όσα λάθη δεν είχε καταγράψει όλη τη χρονιά και με έναν Ιωνικό που εκμεταλλεύτηκε κάθε κενό του αντιπάλου και έφτασε στο επιβλητικό 0-3 προτού μειώσει, τιμητικά, ο Φελίπε λίγο πριν από την ανάπαυλα.

Ο Λενίς ήταν κίνδυνος-θάνατος για την άμυνα του ΟΦΗ, η μεσαία γραμμή των γηπεδούχων ανύπαρκτη, κάποια σουτ του Ντουρμισάι και του Φελίπε δεν λογίζονται ως ευκαιρίες και ένα πρώτο ημίχρονο που έφερε τις δικαιολογημένες έντονες διαμαρτυρίες του κόσμου που βρέθηκε στις εξέδρες...