Γράφει ο Γιάννης Χαμαλάκης
Ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε με ήττα από την ΑΕΚ τις εντός έδρας υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα, για την κανονική περίοδο. Ένα παιχνίδι εξ' αρχής ιδιαίτερα απαιτητικό και ένας ΟΦΗ που ήλπιζε περισσότερο στην ''καυτή'' ατμόσφαιρα, στην... στατιστική της μιας μεγάλης εντός έδρας εμφάνισης και στις απουσίες της ''Ένωσης''. Γιατί με δεδομένη την πολύ άσχημη παρουσία της ομάδας στο Γεντί Κουλέ φέτος, την κατάσταση της ΑΕΚ τις απουσίες των Βούρου, Νέιρα και Φελίπε, η κρητική ομάδα περίμενε κάτι... special, που τελικά δεν επιβεβαιώθηκε.
Το Κυριακάτικο παιχνίδι ήταν το 13ο και τελευταίο της σεζόν, όσον αφορά τα εντός έδρας παιχνίδια. Ο ΟΦΗ δέχτηκε 17 γκολ και σκόραρε μόλις 6. Ναι, μόλις 6, καλά διαβάσατε. Το 17 γκολ παθητικό δεν είναι νούμερο πολύ άσχημο, όμως αν σκεφτεί κανείς τα μόλις έξι γκολ ενεργητικό, τότε αποκτά άλλη δυναμική...
Διαβάστε περισσότερα στο Capitano.gr