Το ματς ανάμεσα στον Πόρο και τον Γιούχτα, για την 12η αγωνιστική στον 8ο όμιλο της Γ' Εθνικής, τα είχε όλα. Νεύρα, δύναμη,φωνές για διαιτησία, πέναλτι και πάνω από όλα 7 γκολ!
Ο Γιούχτας προηγήθηκε με 2-0 νωρίς με δύο τέρματα του Ραπτάκη, Πήλιος και Λουμπάκης ισοφάρισαν πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Φραγκουλάκη να δίνει ξανά προβάδισμα στην ομάδα των Αρχανών, στο 58'. Όμως, ο Πόρος αντέδρασε ξανά, ο Ποκόνγκ ισοφάρισε στο 67' ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Φραγκουλάκης πέτυχε το πιο όμορφο τέρμα του αγώνα, διαμόρφωσε το 4-3, με την ομάδα του Μηνά Πίτσου να μένει με 10 παίκτες και να διαμαρτύρεται μετά το τέλος του αγώνα για την διαιτησία του αγώνα.