Με 8 «τελικούς» ν’ απομένουν ο Όμιλος είναι ανάγκη να δείξει θεαματική βελτίωση στα μετόπισθεν, προκειμένου ν’ αυξήσει τις πιθανότητες για παραμονή. Έχοντας δεχτεί έως τώρα 37 γκολ ο ηρακλειώτικος σύλλογος έχει τη δεύτερη χειρότερη άμυνα της Super League και το παθητικό του είναι καλύτερο μόνο από του Απόλλωνα Σμύρνης, ο οποίος έχει 38.
Οι αριθμοί δείχνουν ξεκάθαρα το πρόβλημα των «ασπρόμαυρων», αν και αυτό έχει να κάνει με την εν γένει αμυντική συμπεριφορά του ΟΦΗ και σίγουρα χρειάζεται ομαδική δουλειά.
Διαβάστε περισσότερα στο Capitano.gr