Όπως ανέφερε σε συνέντευξη του στο www.ofi1925.gr :
- Γιατί επέλεξε τον ΟΦΗ
«Είμαι πολύ χαρούμενος που συμφώνησα με τον ΟΦΗ. Είναι ιστορική ομάδα. Θεωρώ ότι θα κάνουμε κάτι πολύ καλό. Έχουμε ένα αξιόλογο προπονητή, όπως είναι ο Νίκος Νιόπλιας, με ιστορία στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.Ο ΟΦΗ έχει κόσμο και δυναμική, θα τον έχουμε δίπλα μας, τον χρειαζόμαστε στην προσπάθεια που θα κάνουμε. Πιστεύω ότι θα πάμε πολύ καλά».
- Για την Football league
«Η κατηγορία είναι δύσκολη. Όμως έχει σημασία, η ομάδα με τι στόχους ξεκινάει και τι θέλει να κάνει. Ο ΟΦΗ θα είναι στους πρωταγωνιστές. Είναι μια κατηγορία που θέλει προσοχή. Πρέπει από την αρχή να επικεντρωθούμε στο στόχο».
- Στόπερ ή δεξί μπακ;
«Παίζω και στις δυο θέσεις. Η απόφαση για το που θα παίζω, ανήκει στον προπονητή. Εγώ θα προσπαθήσω να δίνω τον καλύτερο μου εαυτό, όπου και αν με επιλέγει ο προπονητής».