Κι όμως έχασε!

Αυτά δε γίνονται! Ο ΟΦΗ κρατούσε τη νίκη και ο Αρης με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έφυγε με το διπλό (1-2) από το Γεντί Κουλέ!

Ο Όμιλος κρατούσε τη νίκη στα χέρια του, ωστόσο μέσα σε δύο λεπτά στο φινάλε γνώρισε την ήττα και τα περιθώρια, όσον αφορά στο μέλλον του στην κατηγορία δυσκόλεψαν κι άλλο. Αυτό που έγινε ήταν απίστευτο, αφού μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα οι «ασπρόμαυροι» βρέθηκαν από τον… παράδεισο στην… κόλαση.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος επέλεξε σχηματισμό 3-5-2 για το σύνολο του. Στην άμυνα έπαιξαν οι Ποτουρίδης, Παπάζογλου και Ποτουρίδης. Στις πτέρυγες χρησιμοποιήθηκαν Δεληγιαννίδης και Κοροβέσης, ενώ στη μεσαία γραμμή αγωνίστηκαν Νάστος, Κυριακίδης και Πλατέλλας. Το επιθετικό δίδυμο συνέθεσαν Βουό και Κουτσιανικούλης.