Η ομάδα του Χατζηνικολάου ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο, όπου και προηγήθηκε με το γκολ του Καλέ μόλις στο 3'. Όμως, στην επανάληψη, ο Πανθηραϊκός (Γ' Εθνική) του Μανώλη Παπαματθαιάκη απείλησε τους ''κιτρινόμαυρους'' , και με τρία γκολ σε διάστημα επτά λεπτών (50', 54',57') κατάφερε να γυρίσει το ματς και να κερδίσει με 3-1.
Αρχικές ενδεκάδες:
Πανθηραϊκός: Πουρής, Καλαγκάνης, Κορτσινίδης, Μκρτσιάν, Κουμπαρούλης, Σαββίδης, Μπακάλης, Ζώνας, Περγιάλης, Πόνσε, Παπίτσας.
Εργοτέλης: Στεφανάκος, Μπερουασβίλι, Πολυχρονάκης, Τζανής, Δημήτρης, Βογιατζής, Μισέλ, Κοιλιάρας, Καλέ, Λεάλ,Κατσικοκέρης