Δεν έμεινε για… πολύ άγνωστος ο παίκτης που προπονείται αυτές τις ημέρες με τον Όμιλο. Πρόκειται για τον 24χρονο Ολλανδό μέσο Κάιλ Εμπεσίλιο, έναν ποδοσφαιριστή για τον οποίο πριν μερικά χρόνια… μιλούσε όλη η Ευρώπη και έφτασε να κεντρίσει το ενδιαφέρον του Βενγκέρ και να υπογράψει στην Άρσεναλ!
Ο Εμπεσίλιο έγινε ευρύτερα γνωστός στο ευρωπαϊκό ποδοσφαιρικό στερέωμα το 2011, όταν στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U17 που έγινε στη Σερβία, οδήγησε την Ολλανδία στην κατάκτησή του και ο ίδιος αναδείχθηκε MVP της διοργάνωσης!
Γεννημένος στο Ρότερνταμ ο Εμπεσίλιο έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στη Φεγενορντ από την οποία έφυγε το 2010 για να μετακομίσει στην Αγγλία και την Άρσεναλ!
Διαβάστε περισσότερα στο...