Ήττα του ΟΦΗ με «καμπανάκια»

Κακή η εικόνα του ΟΦΗ, κυρίως στην άμυνα, στη φιλική ήττα από τη Μπρέντα με 3-2. Μόνο η γκολάρα του Νέιρα άξιζε

Δεν είχαμε εκπλήξεις στις επιλογές του Νταμπράουσκας για το αρχικό σχήμα, αφού ως γνωστόν ο Νταμπράουσκας δοκιμάζει διάφορα πρόσωπα σε αυτά τα φιλικά, άρα δεν μας έκανε εντύπωση που είδαμε Καρώ, Βούρο και Γιαννούλη στην αμυντική τριάδα, στο 3-5-2, ούτε μας έκανε εντύπωση που είδαμε στην επίθεση Μοσκέρα και Γκρόνινγκ.

Αυτό, όμως, που μας έκανε (αρνητική) εντύπωση ήταν η εικόνα της άμυνας του ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά. Από τη μία το αυτογκόλ του Καρώ στα πρώτα 20 δευτερόλεπτα μετά τη λάθος συνεννόηση με τον Μανδά, από την άλλη το 2-1 της Μπρέντα στο 16' μετά το λάθος του Γιαννούλη. Στο ενδιάμεσο ο ΟΦΗ είχε ισοφαρίσει, μόλις στο 3ο λεπτό, με προσωπικό γκολ του Τοράλ.