Η Μπάγερν επικράτησε με 3-1 του Ανόβερο στο Μονάχο στο παιχνίδι με το οποίο ολοκλήρωσε τις φετινές της υποχρεώσεις στην Bundesliga. Μετά το τέλος της αναμέτρησης ακολούθησε η απονομή της ...σαλατιέρας Allianz Arena και επικράτησε πανικός υπό καταρρακτώδη βροχή.
Οι Βαυαροί παίζουν το Σάββατο που έρχεται τελικό κυπέλλου απέναντι στην Ντόρτμουντ και αυτό θα είναι το τελευταίο ματς της χρονιάς για την ομάδα αλλά και τον Πεπ Γκουαρντιόλα.
Δείτε φωτογραφίες από την φιέστα.