Οι Γκόλεντ Στέιτ Γουόριορς ήταν καταιγιστικοί στα δύο πρώτα παιχνίδια, έκαναν εύκολα το 2-0 όμως χθες είδαμε την απάντηση του ''Βασιλιά''. Η παρέα του Λεμπρόν Τζέιμς πραγματοποίησε ένα εκπληκτικό παιχνίδι τα ξημερώματα της Πέμπτης και συνέτριψε 120-90 την ομάδα του Στιβ Κερ και έτσι οι τελικοί αποκτούν άλλο ενδιαφέρον. Πλέον, περιμένουμε με ιδιαίτερη αγωνία το 4ο ματς ξανά στην έδρα των ''Καβς'' τα ξημερώματα του Σαββάτου.