Τα δύο γρήγορα γκολ του ΟΦΗ στο σαββατιάτικο παιχνίδι με τον Ατρόμητο ήταν ό,τι καλύτερο για να θυμίσει το «Γεντί Κουλέ» κάτι από τα παλιά. Όχι σε πλήθος κόσμου, γιατί χθες ο κόσμος δεν ήταν αρκετός και σε καμία περίπτωση δεν ήταν ο αναμενόμενος μετά από μία εμφάνιση σαν κι αυτή της Λεωφόρου. Σε ατμόσφαιρα, όμως, το γήπεδο του ΟΦΗ ήταν μία γιορτή, ένα πάρτι για την χορταστική ομάδα που απολάμβαναν στον αγωνιστικό χώρο.
Ο κόσμος δεν σταμάτησε να τραγουδάει ούτε λεπτό, η εμφάνιση της κρητικής ομάδας έφερε γιορτινό κλίμα στις εξέδρες και τα χειροκροτήματα έδιναν κι έπαιρναν.