Χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση και με αρκετά νεκρά διαστήματα στο παιχνίδι της, η Εθνική ήταν ουσιαστική και θύμισε ''ομάδα Ρεχάγκελ'' περνώντας από το Ταλίν με το ''διπλό''. Πλέον μετράει τρεις νίκες σε τρία ματς και βρίσκεται μαζί με το Βέλγιο (νίκησε 6-0 το Γιβραλτάρ) στην κορυφή του ομίλου
Η ωραία κεφαλιά του Τοροσίδη μόλις στο 2΄ και το εξαιρετικό γκολ - φάουλ του Σταφυλίδη στο 61', ήταν τα γκολ της Εθνική μας σε ένα ματς όπου απειλήθηκε αρκετά από την Εσθονία όμως ο Καρνέζης αλλά και οι Μανωλάς - Σταφυλίδης βρέθηκαν σε εξαιρετική ημέρα και πρωταγωνίστησαν στην σωστή ανασταλτική λειτουργία της ομάδας.
Εσθονία (Μάρτιν Ρέιμ): Αξάλου, Μπαράνοβ, Κλάβαν, Τενίστε (31' Καμς), Καλάστε, Μετς, Ντιμιτρίεβ (80' Μοζνίκοβ), Βασίλιεβ, Λουτς (69' Πούργε), Μάριν, Ζενιόβ
Ελλάδα (Μίχαελ Σκίμπε): Καρνέζης, Σταφυλίδης, Παπασταθόπουλος (7' Ταχτσίδης), Μανωλάς, Τοροσίδης (18' Οικονόμου), Μανιάτης (86' Τζιόλης), Παπαδόπουλος, Καρέλης, Μάνταλος, Μπακασέτας, Μήτρογλου