Η πρώτη φάση του Μουντομπάσκετ ολοκληρώθηκε και η εθνική μας με τη νίκη της επί της Νέας Ζηλανδίας (103-97) κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση με δύο νίκες και μία ήττα. Επόμενο εμπόδιο οι Η.Π.Α. του μεγάλου Πόποβιτς (Σάββατο, 7/7) και η Τσεχία (9/7) σε έναν γύρο που οι ομάδες παίρνουν μαζί τους τη μέχρι τώρα συγκομιδή τους.
Συγκομιδή που αναφέρεται τόσο στο ρεκόρ των ομάδων, όσο και στα σωστά ή λάθη που έκαναν στους αγώνες αυτούς και φυσικά την αντίδρασή τους σε αυτά.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr