Οι Ρεθυμνιώτες δεν αναμενόταν να συναντήσουν κάποια δυσκολία απέναντι στη Δόξα Λευκάδας, η οποία πριν από λίγες μέρες κέρδισε τη θέση στην Α1 και ακόμα δεν έχει προλάβει να στελεχώσει το έμψυχο δυναμικό της.
Οι Επτανήσιοι παρατάχθηκαν με εφήβους και όπως ήταν φυσιολογικό το Ρέθυμνο επικράτησε με το εμφατικό 31-92 στο εναρκτήριο ματς της β' φάσης του Κυπέλλου, κερδίζοντας ήδη από το ημίχρονο με 18-51.
Τα δεκάλεπτα: 8-29, 18-51, 21-66, 31-92.
Το Ρέθυμνο θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση το νικητή του ζευγαριού Ηρακλής-Κύμη.