Έπειτα από τον χθεσινό του θρίαμβο στα ημιτελικά επί του Φέντερερ, ο Στέφανος Τσιτσιπάς έχει μπροστά του την μεγαλύτερη πρόκληση της καριέρας του. Να κερδίσει ένα τρόπαιο μιας κορυφαίας διοργάνωσης. Για πρώτη φορά Έλληνας τενίστας θα αγωνιστεί σε τελικό με τον Ντομινίκ Τιμ να είναι ο αποψινός του (20.00) αντίπαλος.
Ο Αυστριακός νίκησε 7-5, 6-3 τον περυσινό κάτοχο του τίτλου Αλεξάντερ Ζβέρεφ και στις 20.00 την Κυριακή (17/11) θα αντιμετωπίσει τον Έλληνα πρωταθλητή.