Με τους Πραξιτέλη Βούρο και Γιον Τοράλ να επιστρέφουν στην αποστολή, ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε την προετοιμασία της για τον αυριανό (3/12) αγώνα με τον Παναθηναϊκό.
Η προπόνηση που έγινε το πρωί του Σαββάτου (2/12) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, μέρος της οποίας ακολούθησαν οι Μπάκιτς και Θεοδοσουλάκης, περιελάμβανε αγωνιστικό παιχνίδι και στατικές φάσεις. Όλοι οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές προπονήθηκαν κανονικά.