Η θέση του αριστερού μπακ στον ΟΦΗ από ότι φαίνεται θα καλυφτεί από τον Βασίλη Βαλλιάνο. Ο Νίκος Νιόπλιας έψαχνε έναν παίκτη για την αριστερή πλευρά της άμυνας και το βρήκε στο πρόσωπο του 27χρονου πρώην παίκτη του ΑΟΧ. Ο Βαλλιάνος έχει συμφωνήσει σε όλα με τον ΟΦΗ και σύμφωνα με πληροφορίες του cretalive αναμένεται να έρθει στο Ηράκλειο την Δευτέρα όπου ίσως παρευρευθεί και στην πρώτη προπόνηση της ομάδας
ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ
Ο 27χρονος Αγρινιώτης ξεκίνησε από τις ακαδημίες τις ΑΕΚ έκανε ένα πέρασμα από Παναχαϊκή αλλά και τις γερμανικές Λούμπεκ και Σεντ Πάουλι πρινκαταλήξει στον ΑΟΧ το 2013. Εκεί,έμεινε για μια χρονιά πριν μετακομίσει στην Ένωση Παραλιμνίου της Κύπρου