Ακόμα δεν ξεκίνησε το πρωτάθλημα και ο Νίκος Νιόπλιας αντιμετωπίζει την απώλεια, για περίπου 3 εβδομάδες με ένα μήνα, ίσως του πιο κομβικού παίκτη στο ρόστερ του φετινού ΟΦΗ, του Ανέστη Νάστου.
Ο δυναμικός χαφ του ΟΦΗ υποβλήθηκε σήμερα (Πέμπτη) σε επέμβαση στους κοιλιακούς-αρχόμενη βουβωνοκήλη, προκειμένου να αποκατασταθεί το πρόβλημα.
«Την επέμβαση έκανε ο Γενικός Χειρούργος και μέλος του ιατρικού τιμ, του ΟΦΗ Νίκος Ζερβάκης, στην Ιντερκλίνικ. Η εκτίμηση του ιατρικού επιτελείου του ΟΦΗ, είναι ότι ο παίκτης θα επιστρέψει σε φουλ ρυθμούς σε 3-3.5 εβδομάδες», αναφέρει η επίσημη ανακοίνωση μεταξύ άλλων.