Στην Τρίπολη ολοκληρώθηκε η πορεία της κρητικής ομάδας στον θεσμό. Μια πορεία που δεν είχε ξεκούραστους δρόμους να διανύσει. Τουναντίον, ο Εργοτέλης βρέθηκε απέναντι σε ισχυρότερους από αυτόν και τις περισσότερες φορές ξεπερνούσε το ταβάνι του.
Στην Τρίπολη ολοκληρώθηκε η πορεία της κρητικής ομάδας στον θεσμό. Μια πορεία που δεν είχε ξεκούραστους δρόμους να διανύσει. Τουναντίον, ο Εργοτέλης βρέθηκε απέναντι σε ισχυρότερους από αυτόν και τις περισσότερες φορές ξεπερνούσε το ταβάνι του.