Οι ''κιτρινόμαυροι'' μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι με γκολ του Βελλίνη στο 16' προηγήθηκαν στο σκορ. Στο 22' ο Λεάλ εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των αμυντικών των γηπεδούχων και διαμόρφωσε το 2-0. Σαν να μην έφτανε αυτό για τον Ερμή, στο 26. ξανά ο Σέρχιο Λεάλ με όμορφη προσπάθεια έκανε το 3-0 και κάπου εκεί τελείωσαν όλα. Το μόνο που κατάφερε ο Ερμής Ζωνιανών ήταν να μειώσει στο 89' με τον Βασίλη Πλουσή.
Πλέον, ο Εργοτέλης την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται την Θύελλα Ραφήνας του Θανάση Κολιτσιδάκη στο Παγκρήτιο και με νίκη πανηγυρίζει την επάνοδο του στην Β' Εθνική
Ενδεκάδες:
Ερμής Ζ. (Γ. Πετράκης): Γιαννόπουλος, Γεμιστός, Ρουμπάκης, Χατζηβασίλης (58’ Ταβλαδωράκης), Ρουσάκης, Καραγκιόζη, Σκουτέλης, Φαμπίνιο, Τοπούζης, Πασιαλής (46’ Πλουσής Β.), Λαδιανός (68’ Κοζυράκης).
Εργοτέλης (Σ. Παπαδόπουλος): Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Τζανής, Μπάτζιος, Γκοτσούλας, Σερζίνιο (82’ Μπρατσιάνι), Ρουσάκης, Καϊμακαμούδης, Λεάλ (46’ Μίνγκας), Βελλίνης (72’ Μανουσάκης)