Χωρίς να εντυπωσιάσει, και μπροστά σε λιγοστούς θεατές, ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-1 της Καλλιθέας και συνέχισε την νικηφόρα την πορεία του στο πρωτάθλημα της Football league.
Στο 21' ο Κουσκουνάς άνοιξε το σκορ με το πρώτο φετινό γκολ του Κουσκουνά, ενώ στο 57' ο Κοιλιάρας με ένα εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 2-0. Μέτριο το α' μέρος για τους γηπεδούχους, καλύτεροι στην επανάληψη με πιο έντονο ρυθμό. Η Καλλιθέα μείωσε με τον Ταλέντο στο 82' και ξαναμπήκε στο παιχνίδι. ''Αγχώθηκε'' στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ όμως τελικά διατήρησε το υπέρ του προβάδισμα και επέστρεψε στις νίκες.
*Αξιοσημείωτο γεγονός ότι ακυρώθηκαν τρία ! γκολ στον ΟΦΗ, ενώ οι Κουσκουνάς και Μάρτος σημάδεψαν το δοκάρι του Κουτουλίδη σε δύο διαφορετικές φάσεις.
*Απογοητευτική η εικόνα στις εξέδρες του ''Γεντί Κουλέ''
*Αναγκαστική αλλαγή ο Παπαστεριανός στο 20'. Ο Νάστος πήρε τη θέση του.
OΦΗ: Στρέζος, Ορτέγκα, Κουσκουνάς, Χαντί (76' Ογκμποε), Μάρτος, Παπαστεριανός (20 λ.τ. Νάστος), Κομεσίδης, Πουρτουλίδης, Κοιλιάρας (68' Ρούσσος), Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης.
Καλλιθέα: Κουτουγλίδης, Βασιλείου, Ντιακιτέ, Συρόπουλος, Παπαγγελής, Μπραιμά Καντέ, Μίνγκος (62' Ταμπάκης), Μάκο (71' Κερασίδης), Ταλέντο, Σμύρλος, Χοτζάλι (45' Μήλιο