Έκανε τα εύκολα... δύσκολα ο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ χωρίς να πιάσει καλή απόδοση, πέτυχε δύο γκολ, είχε φάσεις - δοκάρια και... τρία ακυρωθέντα γκολ, αγχώθηκε, όμως τελικά επικράτησε της Καλλιθέας με 2-1 - πρώτο γκολ για Κουσκουνά και Κουλιάρα στο πρωτάθλημα

Χωρίς να εντυπωσιάσει, και μπροστά σε λιγοστούς θεατές, ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-1 της Καλλιθέας και συνέχισε την νικηφόρα την πορεία του στο πρωτάθλημα της Football league.

Στο 21' ο Κουσκουνάς άνοιξε το σκορ με το πρώτο φετινό γκολ του Κουσκουνά, ενώ στο 57' ο Κοιλιάρας με ένα εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 2-0. Μέτριο το α' μέρος για τους γηπεδούχους, καλύτεροι στην επανάληψη με πιο έντονο ρυθμό. Η Καλλιθέα μείωσε με τον Ταλέντο στο 82' και ξαναμπήκε στο παιχνίδι. ''Αγχώθηκε'' στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ όμως τελικά διατήρησε το υπέρ του προβάδισμα και επέστρεψε στις νίκες.

*Αξιοσημείωτο γεγονός ότι ακυρώθηκαν τρία ! γκολ στον ΟΦΗ, ενώ οι Κουσκουνάς και Μάρτος σημάδεψαν το δοκάρι του Κουτουλίδη σε δύο διαφορετικές φάσεις.