Μια από τις παρουσίες που ξεχώρισαν στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου, ήταν η Ειρήνη Βασιλείου.
Στην πρώτη της φετινή κούρσα, έτρεξε σε 53.39 κάνοντας ατομικό ρεκόρ κι έγινε η 4η Ελληνίδα διαχρονικά – αλλά και το νο13 για την Ελλάδα με όριο για το Ευρωπαικό κλειστού.
Στον απογευματινό τελικό τερμάτισε στη δεύτερη θέση με επίδοση 54.73 και τρίτη ήρθε η Κανάκη με χρόνο 56.27. Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Ελπίδα Καρκαλάτου.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr