Η παρουσία του Σταύρου Αρναουτάκη συνδυάστηκε με μια σπουδαία νίκη για τον Γιούχτα
Ο Γιούχτας έκανε το 2/2 στον 5ο όμιλο της Γ' Εθνικής, επικράτησε με 2-0 του Ιωνικού και έκανε ιδανική... πρεμιέρα στο γήπεδο του για την εφετινή σεζόν.
Αρκετοί ήταν εκείνοι που βρέθηκαν στο «Μαρκομιχελάκειο» για να παρακολουθήσουν το... καμάρι των Αρχανών.
Μεταξύ αυτών και ο πρώην δήμαρχος της περιοχής και νυν περιφερειάρχης Κρήτης, Σταύρος Αρναουτάκης ο οποίος είδε το παιχνίδι μαζί με τον πρόεδρο της ομάδας Νίκο Μπουνάκη, ενώ αποδείχτηκε ''γουρλής'' αν αναλογιστούμε την νίκη της ομάδας του Μηνά Πίτσου