Το σύνολο του Νίκκι Παπαβασιλείου, απέδωσε για άλλη μια φορά ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο και περιόρισε τον αντίπαλο σε ρόλο κομπάρσου στην αναμέτρηση. Ο Καλογεράκης υπερασπίστηκε την εστία των γηπεδούχων και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά έπαιξαν οι Κοζορώνης, Οικονόμου, Μπάτζιος και Γιακούμπου. Στη μεσαία γραμμή χρησιμοποιήθηκαν οι Μπρους, Μπουτσάκης και Τσέλιος. Στις πλευρές της επίθεσης αγωνίστηκαν οι Ιατρούδης και Έφορντ και στην κορυφή ο Σταθόπουλος.