Ο Νίκος Χατζηνικολάου άλλαξε το σύστημα του Εργοτέλη κυρίως λόγω των απουσιών των Κάλε και Λεάλ σε 3-5-2, γεγονός που χάλασε και την συνοχή των ''κιτρνομαύρων'' στο α' μέρος. Στην επανάληψη ο Εργοτέλης έγινε περισσότερο δημιουργικός κυρίως μετά το 60' και τα δύο γκολ των Καϊμακαμούδη (74′) και Κατσικοκέρη (79′) του έδωσαν την νίκη.
Στην Ραφήνα αγωνίστηκε ο ΠΟΑ με τους ''πράσινους'' να κάνουν ακόμα ένα εντυπωσιακό διπλό κερδίζοντας νωρίτερα με 2-1, σκόρερ οι Τριανταφύλλου και Πετράκης
Ενώ στις Μουρνιές, ο Ερμής Ζωνιανών σκόραρε στο 93' (Τοπούζης) και με αυτό το γκολ επικράτησε της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ με 0-1 και παραμένει στην κορυφή μαζί με τον Εργοτέλη!