«Δράμα» ο Εργοτέλης!

Η ομάδα του Τάκη Γκώνια ηττήθηκε έπειτα από πολύ άσχημη εμφάνιση από την Δόξα Δράμας με 4-0 και παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα έπειτα από 5 αγώνες!

Πραγματοποιώντας πολύ κακή εμφάνιση, ο Εργοτέλης υπέστη βαριά ήττα με 4-0 από την Δόξα στην Δράμα. Μόλις στο 3' ο Ριζογιάννης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ, ενώ στο 12' ο Γκότοβος με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0. Το καλό ξεκίνημα της γηπεδούχου ομάδας ''μούδιασε'' τον Εργοτέλη, με τον Τάκη Γκώνια να προχωράει σε αλλαγή μόλις στο 25'. Ο Αγγελόπουλος εκτός αγωνιστικού χώρου με τον Μπουτσάκη να παίρνει την θέση του. Στο 41' η Δόξα με τον Λίτσκα έκανε το 3-0 και οι δύο ομάδες πήγαν στο ημίχρονο με αυτό το σκορ.

Στην επανάληψη ο Εργοτέλης έβγαλε αντίδραση χωρίς όμως να δημιουργεί φάσεις και να απειλεί την εστία του Μένκα. Το παιχνίδι στην συνέχεια δεν είχε ρυθμό, η γηπεδούχος διατηρούσε το ισχυρό προβάδισμα της και ο Εργοτέλης απογοητευμένος, περίμενε να τελειώσει το... μαρτύριο. Στο 85' ο Μαχαίρας διαμόρφωσε το 4-0, αποτέλεσμα που έμελλε να είναι και το τελικό.

Πλέον, ο Εργοτέλης συνεχίζει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, παραμένει στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας

Ενδεκάδες:

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: (Διγκόζης) Μένκα Γκότοβος Ντιμιτρόφσκι Σπυρόπουλος Πεταυράκης Λίτσκας Μαχαίρας Τσούτσης Μπαϊκαρά Μαρκόπουλος Ριζογιάννης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ:(Γκώνιας) Λαδάς Μπουρσελής Βογιατζής Μπάτζιος Εφόρντ(70' Εντιαγέ) Σταμόπουλος ΚάΪπερς Σταματάκος Μπούζας Αγγελόπουλος (25′ Μπουτσάκης) Πάτας