Το 4-2-3-1 που επέλεξε ο Νταμπράουσκας στο πρώτο μέρος του φιλικού στην Καλλιθέα δεν λειτούργησε, με τον ΟΦΗ να έχει σημαντικά προβλήματα στις δύο πτέρυγες. Ο Ομιλος κατέβηκε με τον Χριστογεώργο στο τέρμα, τους Λαμπρόπουλο-Πασαλίδη στόπερ, τον Λάρσον δεξιά και τον Αμπάντα αριστερά, τους Μπάκιτς-Μεγιάδο-Τοράλ στον άξονα, τους Ριέρα-Μπιφουμά στα δύο φτερά και τον Φελίπε φορ.
Ο Ατρόμητος με τη συμπλήρωσε 15 λεπτών προηγήθηκε 2-0 στο σκορ με σκόρερ τους Γιουμπιτάνα και Ρομπάιγ στο 13ο και 15ο λεπτό. Δύο πανομοιότυπα τέρματα που δέχθηκε ο ΟΦΗ στην κόντρα, με αργές επιστροφές.