Πλήθος κόσμου βρέθηκε στην εκκλησία του Αγίου Μήνα για να αποχαιρετήσει τον Γιώργο Δεικτάκη.
Ο Κώστας Καζανάκης ήταν πρώην συμπαίκτης με τον πρώην βουλευτή ενώ ήταν μαζί και στο συμβούλιο του ΟΦΗ τόνισε: "Με τον Γιώργο ήμασταν μαζί στο συμβούλιο του ΟΦΗ. Παίξαμε και μπάλα μαζί όταν ήμασταν νέοι.Ο Γιώργος ήταν ένα πάρα πολύ καλό παιδί. Ένας κύριος σε ολα του. Χαμηλών τόνων, προσέφερε στην κοινωνία του Ηρακλείου. Καλό του ταξίδι. Να είναι καλά εκεί που πάει. Ο Θεός να έχει καλά τους οικείους του"