Νέα σπουδαία επιτυχία για αθλήτρια του τμήματος στίβου του ΟΦΗ.Η Ζωή Μπαλαμούτη, κατέλαβε την δεύτερη θέση στο μήκος με επίδοση 5.64, στην Παγκόσμια γυμνασιάδα που διεξάγεται στην Τραπεζούντα.
Η 16χρονη αθλήτρια του ΟΦΗ είναι από τις μεγάλες ελπίδες για το μέλλον του τμήματος στίβου του σωματείου. Η επιτυχία αυτή είναι μια συνέχεια της μεγάλης επιτυχίας που είχε το τμήμα στίβου του ΟΦΗ, το οποίο αναδείχθηκε στην πρώτη θέση στην Ελλάδα στην κατηγορία Εφήβων-Νεανίδων.