Ο Εργοτέλης έμεινε χωρίς νίκη για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι. Στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής, παρουσιάστηκε πολύ μέτριος και ηττήθηκε με 1-2 από την ομάδα της Κέρκυρας.
Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα είναι ένα διάστημα που θέλει να ξεχάσει γρήγορα ο Εργοτέλης. Νευρική και με πολλά λάθη η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου, προσπάθησε να βρει ρυθμό, όμως η Κέρκυρα τουλάχιστον μέχρι το 20’ είχε τον έλεγχο του αγώνα.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr