Αναλυτικά οι πρώτες του αναφορές:
Για το αίσιο τέλος των συζητήσεων του με τον ΟΦΗ: «Είμαι πολύ χαρούμενος που όλα πήγαν καλά. Είναι μια μεγάλη ομάδα, με ιστορία. Δεν το σκέφτηκα καθ' όλου. Είναι η μεγαλύτερη ομάδα της καριέρας μου. Ξέρω που έρχομαι και θα δουλέψω πολύ για να δικαιώσω προπονητή και διοίκηση που με επέλεξαν».
Για το αν είχε άλλες προτάσεις: «Eίχα προτάσεις και ομάδες της Σούπερ Λίγκ, αλλά μόλις δέχθηκα την πρόταση του ΟΦΗ, δεν υπήρχε τίποτε άλλο για μένα».
Για το ότι θα αγωνιστεί στην Football league: «Δεν έχει γiα μένα σημασία η Football league. Ο ΟΦΗ είναι μεγάλη ομάδα όπου και αν αγωνίζεται. Για μένα o OΦΗ είναι πρόκληση για να επαναφέρουμε ομάδα εκεί που της αξίζει».
Για τον προσωπικό του στόχο: «Θα ήθελα να επιστρέψω στην Σούπερ Λίγκ με τον ΟΦΗ, αυτή τη φορά. Αυτός είναι ο στόχος μου, αλλά και της ομάδας. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέρουμε».