Συγκεκριμένα, σήμερα (Σάββατο) και αύριο (Κυριακή) διεξάγονται οι διασυλλογικοί αγώνες Ιστιοπλοϊας, με πάρα πολλές συμμετοχές. Οι διοργανωτές είναι έτοιμοι, έχοντας προετοιμαστεί για την πραγματοποίηση των αγώνων απροβλημάτιστα και με μεγάλη επιτυχία. Στους αγώνες λαμβάνουν μέρος σκάφη των κλάσεων Optimist, Bug, Laser 4.7 και Laser RDL.
Συνολικά συμμετέχουν 6 πληρώματα,από το Τυμπάκι(Ν.Ο.Τ), τη Σητεία, τον Αγ.Νικόλαο, τον Πειραιά(Ολυμπιακός), το Γάζι και το Ηράκλειο (Ι.Ο.Η). Στους αγώνες μετέχουν περίπου 50 παιδιά και 15 συνοδοί.
Περισσότερα στο capitano.gr