Με άνεση πέρασε και το δεύτερο εμπόδιο στον Δ' Όμιλο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στη Χάγη, η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Νέων Γυναικών, την Τρίτη 13/9 και πάει για ψηλά.
Έτσι η Εθνική είναι πολύ κοντά στην κατάκτηση της πρωτιάς στον συγκεκριμένο Όμιλο και στην απευθείας πρόκριση στις "8" της διοργάνωσης. Κάτι που θα πετύχει με πιθανότατη τρίτη νίκη την Τετάρτη 14/9 στις 19.15 (ώρα Ελλάδας) κόντρα στην Τουρκία, στον τελευταίο αγώνα της φάσης των Ομίλων.
Οκτάλεπτα: 3-0, 5-0, 5-2, 5-1