Βελτιωμένος ο ΟΦΗ, νίκησε με 4-1 τον ΠΟΑ

Με δύο γκολ του Μιλοσάβλιεφ και άλλα δύο του Μάνου, ο ΟΦΗ επικράτησε με 4-1 του ΠΟΑ σε φιλική αναμέτρηση στο ''Βαρδινογιάννειου''

Ο Νίκος Νιόπλιας κάνοντας αρκετές αλχημείες και δοκιμές παρέταξε ξανά τον ΟΦΗ με 4-2-3-1, με τον Βουό στην κορυφή της επίθεσης. Ο νεοαποκτηθείς επιθετικός άφησε σε ακόμα ένα φιλικό παιχνίδι καλές εντυπώσεις ενώ σε 2ο συνεχόμενο ματς ο Μιλοσάβλιεφ (2 γκολ) ήταν εκ των κορυφαίων. Στο πρώτο ημίχρονο σκόραρε ο Σέρβος, στην επανάληψη πέτυχε τα δύο γκολ ο Μάνος και ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-1. Η ομάδα του ΠΟΑ είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με τον  Αμπτουραχμάνι

Διαιτητές: Φερετζάκης, Σφακιανάκης, Φορτετσανάκης

ΟΦΗ: Κασμερίδης (46' Παπαδάκης), Κιάσσος ( 68' Τουγλής), Κοιλιάρας (46' Βαλλιάνος), Φαζός, Κώτσιος (46' Κομεσίδης), Χίσι (46' Οστοιτς), Νάστος (46' Φουκαράκης), Μπουρσέλης (46' Μασάδο), Ογκμποε (46' Βρεττός), Μιλοσάβλιεφ (46' Χαντί), Βουό (46' Μάνος).

ΠΟΑ: Γιαγκιόζη ς (46' Μαλλιωτάκης), Πετράκης (63' Αραβιάκης), Χαρίτος (55' Παπαδομιχελάκης), Φραγκιαδάκης, Βρεττός (55' Γενιτσαρίδης), Πετράς (78' Μαραγκάκης), Χατζηανδρέου (37' Σταθόγλου), Μπουτσάκης, Ρουμπάκης (76' Ντραγκότι), Αμντουραχμάνι (82' Γιαννόπουλος), Τριανταφύλλου (65' Σαχλαμάκης).