Μετά την επιτυχημένη πρεμιέρα απέναντι στον Αρκαδικό, η ομάδα μπάσκετ του Ηρακλείου έχασε στο κλειστό της Νεάπολης από τον Γυμναστικό σύλλογο της Λάρισας.
H πολύ κακή αμυντική λειτουργία στα 3/4 δεκάλεπτα στοίχισε στο ''Ηράκλειο'' όπου πέρα από την πρώτη περίοδο (14-15) δεν κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ σε καμία από τις υπόλοιπες απέναντι στους Λαρισέους και μοιραία ήρθε η ήττα και μάλιστα με μεγάλη διαφορά
Η διαφορά ξέφυγε στο τελευταίο δεκάλεπτο με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 83-64
Δεκάλεπτα: 14-15, 21-14, 21-15, 27-20