«Ατσαλένιος» ο Πόρος - μείωσε από την κορυφή ο Ηρόδοτος

Ιστορική νίκη για την ομάδα του Πόρου, η οποία επικράτησε με 1-0 του ΠΟΑ στο Ατσαλένιο - σπουδαία νίκη του Ηρόδοτου στο Ρέθυμνο, ''κόλλησε'' στα Χανιά η Επισκοπή - η βαθμολογία

ΠΟΑ - Πόρος 0-1

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πόρος έδειξε πιο αποφασισμένος για την νίκη, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, τις καλύτερες στιγμές στον αγώνα ενώ προηγήθηκε και στο 17' με τον Πήλιο, γεγονός που του έδωσε ψυχολογία για την συνέχεια. Λίγα πράγματα και πολλή νευρικότητα από τους γηπεδούχους. Το ιδιαίτερα νευρικό και δυνατό παιχνίδι συνεχίστηκε και στην επανάληψη με τον ΠΟΑ να παίρνει πρωτοβουλίες, στη συνέχεια ο Πόρος ισορρόπησε χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα. Στα τελευταία 15 λεπτά ο Πόρος έπαιξε έξυπνα, ο ΠΟΑ προσπάθησε να δημιουργήσει ευκαιρίες αλλά το έκανε ανορθόδοξα και έτσι η ομάδα του Μανόλη Σουτζή πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη και ιστορική νίκη στο Ατσαλένιο.