Στο Ηράκλειο βρίσκεται η Εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης της Κίνας, από την Πέμπτη 30 Νοεμβρίου μέχρι και την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου, για κοινή προετοιμασία με την ομάδα πόλο του ΟΦΗ!
Οι Κινέζοι προετοιμάζονται για τους Ολυμπιακούς αγώνες του Τόκιο (2020) και κάνουν αυτήν την εποχή προετοιμασία στην Ελλάδα.
Στο διάστημα αυτό, η ομάδα πόλο του ΟΦΗ και η Εθνικό ομάδα πόλο της Κίνας, θα κάνουν κοινή προετοιμασία με διπλές καθημερινές προπονήσεις στο κολυμβητήριο Ηρακλείου, αλλά και φιλικά παιχνίδια.
Η κοινή προετοιμασία με ένα δυνατό αντίπαλο θα βοηθήσει τον ΟΦΗ, να αποκτήσει τη συνοχή που θέλει, ώστε να συνεχίσει με καλύτερες προυποθέσεις , το πρωτάθλημα της Α1 πόλο, στο οποίο μετέχει φέτος για πρώτη φορά στην ιστορία του!