Για ακόμα μια φορά φέτος, το ''Ηράκλειο'' επέστρεψε στην βάση του χωρίς να... καταλάβει πως έχασε. Η ήττα από τον ουραγό Ίκαρο Νέας Σμύρνης συνοδεύτηκε από πολύ μέτρια εμφάνιση. Οι παίκτες του Γιώργου Μακράκη με ρεκόρ 6-5 (νίκες - ήττες) ολοκληρώνουν την χρονιά (2017), με την απόδοση τους στα 11 ματς να μην δικαιολογεί την βαθμολογική τους συγκομοιδή.
Έτσι, την πρώτη αγωνιστική του νέου έτους, τους περιμένει η μεγαλύτερη πρόκληση της σεζόν. Στις 07/01 υποδέχονται τον πρωτοπόρο και αήττητο Ιωνικό (11/11 νίκες) στα ''Δύο Αοράκια''.
Χθες (Τετάρτη) πραγματοποιήθηκε η τελευταία προπόνηση με τους παίκτες να επιστρέφουν πλέον στα παρκέ στις 27 του μήνα ώστε να ξεκινήσουν την προετοιμασία τους ενόψει Ιωνικού.