Τον Μάιο του 2014, η Κλερμόν έγραψε ιστορία προσλαμβάνοντας την Πορτογαλίδα προπονήτρια, Έλενα Κόστα, η οποία θα ήταν η πρώτη γυναίκα σε πάγκο ανδρικής επαγγελματικής ομάδας ποδοσφαίρου. Λίγο αργότερα η Κόστα παραιτήθηκε όμως η Κλερμόν προσέλαβε ξανά γυναίκα προπονήτρια, την Κριστίν Ντιάκρ η οποία βρίσκεται ακόμα στον πάγκο της ομάδας
Η προπονήτρια κλήθηκε από τη διοίκηση του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας ν' αντικαταστήσει τον Νίκο Θεοδοσιάδη στον πάγκο της ομάδας, ο οποίος απομακρύνθηκε από το πόστο του μετά την ήττα με 3-0, εντός έδρας, από τον Απόλλωνα Λάρισας. Η Σαββίδου είναι κάτοχος διπλώματος UEFA Β, έχει παίξει χρόνια στην ομάδα Πιέριδες Μουσών ενώ ήταν βοηθός του Νίκο Θεοδοσιάδη στον πάγκο της ομάδας.
Η Κατερινιώτισσα προπονήτρια θα κάνει σήμερα το ντεμπούτο της, καθώς θα είναι στον πάγκο της ομάδας της Πιερίας στο παιχνίδι του Βελεστίνου κόντρα στον Ρήγα Φεραίο για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' κατηγορίας, έχοντας για συνεργάτη της, τον προπονητή τερματοφυλάκων Βαγγέλη Μήθυμη.