Η ομάδα του Γιάννη Κοκκινου εμφανίστηκε συγκεντρωμένη και ιδιαίτερα εύστοχη στην αναμέτρηση και έβαλε... δύσκολα στην ομάδα του ''Ηράκλειο''. Παρ ότι οι δύο ομάδες έχουν διαφορά δύο κατηγορίες, ο ΟΦΗ ήταν αρκετά ανταγωνιστικός και τελικά επικράτησε στα ''Δύο Αοράκια'' με πολύ καλή εμφάνιση
Από την άλλη, κούραση έβγαλαν οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη, λογικό. αν σκεφτεί κανείς ότι η μεγάλη προετοιμασία φτάνει πλέον στο τέλος της αλλά και τα απαιτητικά φιλικά που προηγήθηκαν με το Ρέθυμνο Cretan Kings
Οι δύο ομάδες αναμετρούνται ξανά το Σάββατο στο δεύτερο φιλικό των δύο μέσα σε λίγες ημέρες, αυτή την φορά στο κλειστό του ΒΑΚ