Το γεγονός ότι έμεινε εκτός αποστολής από τον αγώνα της Πέμπτης με τον Άρη ήταν αναμενόμενο. Όπως είχαμε γράψει στο πρόσφατο παρελθόν, ο παίκτης θα προπονείται κανονικά, αλλά ανά 2-3 εβδομάδες θα χρειάζεται κάποιες μέρες ξεκούρασης για να κάνει επιπλέον φαρμακευτικές θεραπείες. Τούτο είναι φυσιολογικό και είναι μέσα στο πρόγραμμα της αποθεραπείας ώστε να μη ζοριστεί απότομα και να είναι ομαλή η οριστική επιστροφή του στα γήπεδα και στη δράση.