Με την απόκτηση του Νταμίρ Λάτοβις το ''Ηράκλειο'', εκτός συγκλονιστικού απροόπτου ολοκλήρωσε τις φετινές μεταγραφές και δείχνει έτοιμο για την πρεμιέρα της Α2 με τον Αρκαδικό το ερχόμενο Σάββατο (08/10).
Όπως αναφέρει η επίσημη ανακοίνωση:
''Ένας γνώριμος απ' τα παλιά
Η ομάδα μας καλωσορίζει τον "παλιό μας γνώριμο'' νεαποκτηθέντα Damir Latovic που θα μας ενισχύσει στις θέσεις των ψηλών. Ο Latovic συμμετείχε κανονικά στην πρωινή προπόνηση της ομάδας ενόψει της προετοιμασίας για τον αγώνα με τον Αρκαδικό το Σάββατο 08/10 για την πρεμιέρα της αγωνιστικής περιόδου 2016/17 του πρωταθλήματος της Α2!''