Ακόμη μια «Χ»αμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ!

O OΦΗ έχασε σωρεία ευκαιριών απέναντι στον Άρη και έμεινε στο 1-1 στο ''Γεντί Κουλέ''

Έπειτα από ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις και καλό ρυθμό στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, ΟΦΗ και Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι σε 1-1.

Ο ΟΦΗ ήταν πολύ καλύτερος στο α' ημίχρονο, προηγήθηκε με το όμορφο γκολ του Μιλοσάβλιεφ στο 29' και έδειχνε ότι είναι πιο κοντά στην νίκη, χωρίς να απειλείται από τον Άρη. Μάλιστα, στο 35' οι δύο ομάδες έμειναν με 10 παίκτες έπειτα από τις αψιμαχίες των Μπούρμπου και Παντίδου, αμφότεροι αποβλήθηκαν.

Στην επανάληψη, ο ΟΦΗ μπήκε πολύ δυνατά, οι Βουό και Όγκμποε έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να ''τελειώσουν'' το παιχνίδι και στο 73' ο Καπνίδης ισοφάρισε για τον Άρη, ο οποίος τα τελευταία λεπτά είχε γίνει πιο επιθετικός. Στην συνέχεια το παιχνίδι έγινε... ροκ, ο Άρης ρίσκαρε όμως ο ΟΦΗ είχε τις ευκαιρίες με τον Τζανακάκη στο 95' να χάνει μια απίστευτη ευκαιρία να κάνει το 1-2 και να ''κλεψουν'' το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι.