Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίου Ιωάννη καλεί τα μέλη και τους φίλους του την Κυριακή 13 Μαΐου στην τελετή ανάρτησης μαρμάρινης επιγραφής δωρητών του παλαιού ναού Αγίου Ιωάννου.
Η τελετή θα πραγματοποιηθεί στον Ι.Ν. Αγίου Ιωάννου, μετά το πέρας της θείας λειτουργίας και περιλαμβάνει αναφορά σε ιστορικά στοιχεία που αφορούν στη θεμελίωση του πρώτου ναού, αποκάλυψητης επιγραφής, επιμνημόσυνη δέηση, παρουσίαση εικόνων του παλαιού ναού και κέρασμα στους παρευρισκόμενους, από μέλη του Συλλόγου.