Στα πλαίσια των Χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων, ο Δήμος Φαιστού προσκαλεί τα μικρά παιδιά, να παρακολουθήσουν μια θεατρική χριστουγεννιάτικη παράσταση το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου στις 17:30 το απόγευμα στο Πολύκεντρο του Δήμου Φαιστού, στις Μοίρες.
Η Παιδική Σκηνή του Θεάτρου Κρήτης, παρουσιάζει το θεατρικό έργο "ΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΪ ΒΑΣΙΛΗ".
Ένα Χριστουγεννιάτικο παραμύθι, σε κείμενο της ηθοποιού Χαράς-Μαρίας Ζαρωνάκη, βασισμένο στο παιδικό μιούζικαλ της Μάρως Θεοδωράκη ''Το πιο όμορφο γράμμα για τον Αϊ Βασίλη''.
Η είσοδος θα είναι ελεύθερη για το κοινό.