Ολοκληρώνονται απόψε οι παραστάσεις της επετειακής παράστασης «10 στα 10» της Θεατρικής Ομάδας Δημοσιογράφων Ηρακλείου της ΕΣΗΕΠΗΝ, που δίνονται στο Θεατρικό Σταθμό της πόλης.
Επί σκηνής παρουσιάζονται μονόπρακτα έργα κορυφαίων δημιουργών ενώ αντί εισιτηρίου, συλλέγονται τρόφιμα μακράς διάρκειας για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του δήμου Ηρακλείου και τη Διακονία Αγάπης της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κρήτης.
Από την Κυριακή, οπότε σηκώθηκε η αυλαία, ως και χθες βράδυ, έχουν παρακολουθήσει την παράσταση πάνω από 800 άνθρωποι που προσέφεραν συνολικά πάνω από 2 τόνους τροφίμων μακράς διάρκειας.
Η παράσταση «10 στα 10»θα επαναληφθεί στις 21 και 22 Σεπτεμβρίου, στο Κηποθέατρο "Μ.Χατζιδάκις", στο Ηράκλειο