Ε...ναι! Ώρα μας είναι....ΝΑ ξεκινήσουμε!
Ο Χειμώνας είναι σχεδόν έξω απ την πόρτα μας κι ο Δεκέμβρης δοκιμάζει τα κατοκόκκινα λουστρίνια του, εκείνα που ναι πασπαλισμένα με μπόλικη χρυσόσκονη και ...παραμυθόσκονη. Κι αφού τον βλέπω που βιάζεται να μας θυμίσει πως είναι ο πιο μαγικός μήνας του χρόνου, το στερνοπούλι του κι ο πιο αγαπημένος των Παραμυθιών θα του κάνουμε το χατήρι!
Πρεμιέρα λοιπόν, των Παραμυθιών του Σαββάτου στις 9 Δεκεμβρίου 2017, στις 12.00 το μεσημέρι στο ολοκάινουργιο βιβλιοπωλείο Greekbooks.gr στην Καντανολέων 8, στο κέντρο του Ηρακλείου....
Σάββατο 9 του Δεκέμβρη .... Και να σας πω την αλήθεια; Μου λείψανε τα Παραμύθια, και τα παιδιά κι όλοι όσοι ξέρω πως τ΄αγαπάτε....
Μπετεινάκη Ελένη